Protetyka

Precyzja, piękno, perfekcja to trzy cechy określające najbardziej wymagającą dziedzinę stomatologii jaką jest protetyka, często porównywana do prawdziwej sztuki, ponieważ każdy najmniejszy szczegół jak kolor czy kształt, ma olbrzymi wpływ na końcowy efekt wyglądu naszego uśmiechu. Głównym zadaniem protetyki jest uzupełnienie braków zębowych, jednak coraz częściej Pacjenci zgłaszają się do gabinetu z chęcią poprawy estetyki swojego uśmiechu, jego koloru czy kształtu. To dziedzina, która wymaga ogromnej precyzji, dokładności i niezwykłego wyczucia piękna, aby projektowany uśmiech doskonale wpisywał się w rysy twarzy.
blank

Prawidłowo wykonana praca protetyczna nie tylko powinna spełniać oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim przywrócić prawidłową funkcję naturalnych, zdrowych zębów

Prace protetyczne możemy podzielić na trzy główne grupy:

blank
Protezy stałe – prace, które na stałe cementowane są w jamie ustnej Pacjenta, stosowane do przywrócenia morfologii oraz funkcji pojedynczych zębów,
blank
Protezy ruchome – prace, które Pacjent może wyjąć z jamy ustnej, wykonywane najczęściej w przypadku braków skrzydłowych,
blank
Prace kombinowane – to połączenie prac stałych z protezami ruchomymi za pośrednictwem idealnie dopasowanych elementów retencyjnych, np. zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych.
blank
blank
blank
blank

Dzięki własnemu laboratorium mamy pewność, że każda wykonywana przez nas praca to subtelne dzieło sztuki, tworzone indywidualnie dla każdego Pacjenta.

Stałe uzupełnienia protetyczne

Inlay/Onlay – stosowane w przypadku dużych ubytków zębowych w koronie zęba. Są dodatkową opcją dla klasycznych wypełnień i umożliwiają dokładną rekonstrukcję morfologii zęba (guzków, bruzd punktów stycznych, między zębami).

Most – to stałe uzupełnienia protetyczne, klasyczny most składa się z połączony przęsłem koron osadzonych na naturalnych zębach lub implantach. Aby umieścić most protetyczny na zębach filarowych, konieczne jest ich oszlifowanie.

Licówka – to jedno z najlepszych rozwiązań do spełnienia marzeń o pięknym uśmiechu, ponieważ nie wymaga dużej ingerencji w naturalne twarde tkanki zęba. Dzisiejsza protetyka, daje nam możliwość stworzenia licówek o grubości nawet 0,2 mm. Te z pozoru delikatne płatki porcelany mają niesamowitą trwałość. Przy zapewnieniu prawidłowej okluzji określa się ich wytrzymałość nawet ok. 15 lat.

Korona protetyczna – to uzupełnienie protetyczne wykonywane przy zniszczonej naturalnej koronie zęba. Może mieć podbudowę zarówno metalową jak i wykonaną w technologii CAD/CAM, z dwutlenku cyrkonu. Technologia CAD/CAM stosowana w naszym gabinecie daje najbardziej precyzyjne, najtrwalsze i najbliżej imitujące naturę rozwiązania.

Ruchome uzupełnienia protetyczne

Protezy szkieletowe – które charakteryzuje obecność metalowego przerzutu podniebiennego lub łuku podjęzykowego z lanymi klamrami protetycznymi,

Protezy akrylowe – wykonywane z wysokiej jakości tworzywa akrylowego, w którym zatopione są klamry doginane,

Proteza kombinowana – to protezy akrylowe wzmacniane metalową siatką.

Idealny efekt estetyczny, idealna odbudowa kształtu, idealne przywrócenie funkcji zęba, to hasła które nas definiują

Co wyróżnia prace protetyczne w naszej klinice?

Estetyka i wykończenie pracy, zawsze z dbałością o najmniejszy szczegół.

Interdyscyplinarne leczenie polegające na ścisłej współpracy lekarzy różnych specjalności.

Szczególna  dbałość o przywrócenie prawidłowej funkcji zębów.

Własne laboratorium protetyczne, dzięki któremu mamy możliwość kontroli prac na  każdym etapie ich powstawania oraz dzięki któremu czas realizacji jest skrócony do minimum.

Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Stosujemy tylko najwyższej jakości materiały, dzięki którym możesz się cieszyć wspaniałym uśmiechem przez lata.

FAQ:

1. Dlaczego należy uzupełniać braki zębowe?

Każdy brak zębowy prowadzi po pewnym czasie do powstania nieprawidłowości zgryzowych. Wynika to z wysuwania się zębów przeciwstawnych i przesuwania się zębów sąsiednich. Zostaje zaburzona równowaga, która w dalszej konsekwencji może prowadzić do kolejnej utraty zęba lub zaniku kości.

2. Jakie rozwiązanie jest najlepsze i od czego zależy wybór?

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od wielu czynników takich jak:

• Ilość brakujących zębów
• Wieku Pacjenta,
• Preferencji Pacjenta,
• Lokalizacji braku zębowego,
• Możliwości finansowych.