Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna odgrywa ważną rolę w interdyscyplinarnym leczeniu. Dziedzina ta zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz jej okolic. W razie konieczności, pozwala przygotować odpowiednio Pacjenta do dalszego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego. Dla wielu Pacjentów chirurgia stomatologiczna kojarzy się z czymś nieprzyjemnym i związanym z bólem. W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi chirurgiczne były przeprowadzane w warunkach wysokiej aseptyki, a Pacjent czuł się w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Czy zabiegi stomatologiczne są bolesne?

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym The Wand, które dzięki mikroprocesorowi zamontowanemu w urządzeniu odpowiednio dobiera dawkę znieczulenia dla Pacjenta.

Aby jeszcze bardziej podnieść komfort naszych Pacjentów i aby mieć pewność, że okres rekonwalescencji będzie przebiegał bezproblemowo, po każdym zakończonym zabiegu Pacjent dostaje listę zaleceń, zimny okład oraz specjalny płyn do płukania jamy ustnej, który przyśpieszy proces gojenia.

Chirurgia stomatologiczna to dział zajmujący się zabiegami w jamie ustnej, takimi jak ekstrakcja zębów, które w SmileClinic w Gdańsku wykonujemy w znieczuleniu.

W naszej klinice przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  • Ekstrakcja zębów,
  • Ekstrakcje zębów ósmych tzw. zębów mądrości,
  • Ekstrakcje zatrzymanych zębów w kości,
  • Ekstrakcje korzeni kości,
  • Resekcje,
  • Dokończenie ekstrakcji z innych gabinetów,
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • Implantacje oraz zabiegi okołoimplatacyjne.

Ekstrakcja zęba przeprowadzana podczas zabiegu chirurgii stomatologicznej jest ważnym zabiegiem, który często może pomóc w leczeniu nawracających schorzeń jak stany zapalne miazgi zęba. Jest też czasami potrzebna przy leczeniu ortodontycznym podczas, gdy zęby za mocno na siebie nachodzą. Częstą przyczyną usuwania zęba są też wypadki Pacjentów, w efekcie których w jamie ustnej pozostaje ułamany lub pęknięty ząb, który może powodować dalsze problemy.

Warto jednak pamiętać, że zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane w profesjonalnej klinice stomatologicznej nie powodują bólu podczas operacji. Jeśli Pacjent posiada ważne informacje o stanie swojego zdrowia jak problemy z krzepliwością krwi, cukrzycę czy zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, należy o tym poinformować lekarza dentystę podczas wywiadu i biadania, aby proces leczenia mógł być bezpieczny i dostosowany do potrzeb Pacjenta.

FAQ:

1. Czy każdy musi usuwać ósemki?

Na podstawie zdjęcia radiologicznego lekarz stomatolog określa czy jest konieczność przeprowadzenia ekstrakcji zębów ósmych. Jeżeli rosną one nieprawidłowo, pod kątem, powodują one tłoczenie zębów już wyrżniętych oraz powstawanie kieszeni, w której odkłada się pokarm to może zajść potrzeba ekstrakcji. Przeciwnym przypadku może prowadzić to to do powstania ubytków próchnicowych, nieprzyjemnego zapachu z ust oraz kieszeni kostnych.

2. Czy ekstrakcja jest zabiegiem bolesnym?

Utarło się, że zabieg usunięcia zęba jest bolesny, jednak to nieprawda. Dzięki podaniu odpowiedniej ilości znieczulenia miejscowego jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Aby tego dokonać korzystamy ze znieczulenia miejscowego the Wand, które za pomocą mikroprocesora dozuje odpowiednią dawkę preparatu znieczulającego.

Nasi specjaliści od implantów zębów: