Implantologia

Implant to tytanowy element o niewielkim rozmiarze, który zastępuje naturalny korzeń zęba. Dzięki niemu możemy posadowić w miejscu braku koronę, oprzeć most bądź wesprzeć protezę. To bezpieczne rozwiązanie, dające szereg możliwości.

Współczesna implantologia daje szeroki wachlarz rozwiązań, a przy tym pozostaje najbardziej bezpieczną, przewidywalną dziedziną, która pozwala na uzupełnienie pojedynczych lub pełnołukowych braków zębowych.

blank
Prezentacja implantu z łącznikiem i koroną

Implant na całe życie w SmileClinic! Jako nieliczni w Europie możemy poszczycić się 99,7% skuteczności leczenia w 25-letnim okresie obserwacji.

W SmileClinic implanty zajmują szczególne miejsce

Jesteśmy ośrodkiem w którym leczymy najtrudniejsze i najbardziej wymagające przypadki. Wydzielona sekcja naszej kliniki  – Advanced Implant Center dba o naszych Pacjentów implantologicznych. Podejmujemy leczenie tam, gdzie inni lekarze nie są w stanie podołać trudnościom terapeutycznym. Warto dodać, że właśnie w Advanced Implant Center szkolimy innych lekarzy dentystów z całej Polski i świata z zakresu zaawansowanej i przewidywalnej implantologii stomatologicznej.

  • Niemal 25 lat doświadczenia w leczeniu implantologicznym
  • Implantologia wolna od powikłań dzięki precyzyjnej diagnostyce,
  • W pełni bezpieczna i przewidywalna procedura dzięki technologii komputerowej,

Implanty to nasza ścisła domena, na którą kładziemy ogromny nacisk. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć – jesteście Państwo w najlepszych rękach!

Implantologię w SmileClinic wyróżnia:

Doświadczenie

Zabiegi implantologiczne w SmileClinic to przede wszystkim bezpieczeństwo i trwałość. Wszczepiamy implanty już od 1996 roku.

Wiedza

Na czele naszego zespołu stoi Krzysztof Chmielewski, jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy implantologów w Polsce.

Technologia

Na każdym etapie wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia oraz technologię, która gwarantuje bezpieczeństwo.

Jakość

Naszą pracę opieramy o najlepsze dostępne na rynku materiały szwajcarskiej firmy Straumann, która posiada wieloletnie zaplecze badań naukowych i słynie ze swojej precyzji.

Na każdym etapie wykorzystujemy wysokospecjalistyczne narzędzia, wiedzę oraz doświadczenie całego naszego zespołu co pozwala nam leczyć każdego Pacjenta w pełni kompleksowo. Wiemy jak olbrzymią wartość ma system implantologiczny, dlatego wybieramy sprawdzone, potwierdzone badaniami klinicznymi rozwiązania. Dzięki temu mamy pewność, że wprowadzane przez nas implanty będą z powodzeniem spełniały swoją funkcję.

Implant to inwestycja w bezpieczeństwo, pewność siebie i zdrowe funkcjonowanie Twojego uśmiechu.

Implanty krok po kroku

Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego wykonujemy szereg specjalistycznych badań.

Już podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej wykonywana jest tomografia oraz pobierane są skany wewnątrzustne potrzebne do przygotowania szablonu implantologicznego do nawigacji komputerowej.

Kierujemy Pacjenta na badanie krwi (czas krzepnięcia krwi, cholesterol z uwzględnieniem NDL, CRP, morfologia, witamina D3 i u kobiet zalecamy wykonanie TSH), aby lekarz prowadzący na podstawie otrzymanych wyników mógł upewnić się czy nie ma przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Zadaniem Advanced Implant Center jest bezpieczne i w pełni biologiczne przeprowadzenie leczenia Pacjentów, którzy utracili swoje własne zęby, dlatego sam zabieg wszczepienia implantu razem z przygotowaniem trwa około 1,5 h i jest całkowicie bezbolesny.

Aby zapewnić pełną precyzję i najwyższą jakość leczenia pracujemy w oparciu o szablony implantologiczne oraz nawigację komputerową, dzięki czemu przenosimy co do części milimetra pozycję implantu opracowaną przez lekarza w programie komputerowym.

Dzięki takiej procedurze nie ma miejsca na błąd ludzki.

Po zabiegu każdy Pacjent dostaje zestaw zaleceń, receptę, antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej, który pozwala na utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej w buzi oraz zimny okład.

Korzystając z implantów marki Straumann stawiamy na trwałość, co w połączeniu z wizytami kontrolnymi, na które zapraszamy naszych Pacjentów co 6 miesięcy, gwarantuje, że nowy uśmiech będzie służył przez całe życie.

Eksperci w swojej dziedzinie

Implantologią w SmileClinic zajmuje się Krzysztof Chmielewski, światowej klasy ekspert dziedzin implantologii oraz chirurgii stomatologicznej. Wykładowca szkolący innych lekarzy z tej tematyki na świecie.

Zabiegi implantologiczne przeprowadzamy przy użyciu nawigacji komputerowej, która w sposób niezwykle precyzyjny pozwala przenieść pozycje implantu do jamy ustnej z dokładnością nawet do 16 mikronów.

Posiadamy zaplecze laboratoryjne oparte w pełni na protokołach cyfrowych do którego sprowadziliśmy najlepsze urządzenia dostępne na rynku firmy Amann Girrbach, Dental Wings, Ivoclar Vivadent czy Stratasys, które słyną z swojej dokładności i trwałości.

Zobacz film

Nasz ekspert z dziedziny implantologii, Krzysztof Chmielewski, opowiada o procesie implantacji w SmileClinic.

Mamy pewność, że proponowane przez nas rozwiązania implantologiczne to bezpieczeństwo i trwałość

Dlaczego warto decydować się na zabiegi w nawigacji komputerowej?

Bezpieczeństwo dla pacjenta

• Dokładne zaplanowanie pozycji implantu pozwala zachować ważne struktury anatomiczne jak naczynia, nerwy czy zatoki szczękowe, dzięki temu czas rekonwalescencji jest o wiele krótszy i łagodniejszy,

• Bezpieczne prowadzenie zabiegów bezpłatowych.

Korzyści finansowe dla pacjenta

• Niższy koszt poprzez skrócenie ilości wizyt i czasu ich trwania,

• Mniejsza ilości procedur augmentacyjnych = niższa cena zabiegu,

• Optymalny dobór elementów protetycznych na etapie planowania.

Komfort pacjenta

• Skrócony czas trwania zabiegu,

• Zminimalizowanie odczynów pozabiegowych,

• Często brak dolegliwości bólowych po zabiegu.

FAQ:

1. Jak można uzupełnić brakujący ząb?

Jednym z najlepszych wyborów jest leczenie implantologiczne. Implant to sztuczny korzeń zęba, na którym można posadowić koronę, oprzeć most lub podeprzeć protezę. Ma bardzo wiele rozwiązań i jest procedurą w pełni bezpieczną.

2. Czy zabieg implantologiczny jest bezpieczny?

W SmileClinic wszczepiamy implanty od 1996. Doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni lat daje bazę do wykonywania w pełni bezpiecznych i przewidywalnych zabiegów. Co więcej zwiększamy ich bezpieczeństwo poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Pracujemy z nawigacją komputerową, stosujemy skanery wewnątrzustne oraz posiadamy własne zaplecze laboratoryjne.

3. Czy implant może starczyć na całe życie?

Wiele czynników zależy od tego na jak długo starczy nam implant. Jeżeli wprowadzony implant jest dobrej jakości, przeprowadzane są regularne wizyty kontrolne, to może starczyć nam na całe życie. Jest to leczenie biologiczne, podczas którego implant wchodzi w interakcje z całym organizmem.

Czytaj więcej o implantach - porady naszych specjalistów

Implanty - co warto o nich wiedzieć?

Implant to małych rozmiarów tytanowa śrubka, której zadaniem jest pełnienie funkcji naturalnego korzenia zęba. Implanty, tak jak naturalne zęby, wymagają odpowiedniej i starannej higieny. Należy je regularnie szczotkować…

Brak zęba - jak go uzupełnić?

Implant to małych rozWraz z wiekiem nasze zęby ulegają procesowi starzenia. W wyniku różnych losowych zdarzeń może dojść do sytuacji, w której w jamie ustnej jest widoczny brak zęba…

Nasi specjaliści od implantów zębów:

Niedościgniony fachowiec, skarbnica ogromnej wiedzy oraz elita światowej implantologii. Specjalista stomatologii estetycznej. Prekursor zastosowania druku 3D w polskiej stomatologii.

Zaangażowana w prace naukowe również za granicą, zgłębia dostępne w stomatologii materiały i techniki. Przez rok pracowała na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, prowadząc badania naukowe i ucząc studentów wydziału stomatologii.