Fachowy i przyjazny zespół

Stomatologia dziecięca jest dziedziną niezwykle wymagającą i delikatną ze względu na wyjątkową wrażliwość małych Pacjentów. ​W SmileClinic wiemy, jak ważna jest przyjacielska i komfortowa atmosfera w gabinecie stomatologicznym, szczególnie wtedy, gdy leczymy dzieci. Małych pacjentów zawsze zapraszamy na fotel stomatologiczny, gdzie uśmiechnięty, pełen życzliwości i cierpliwości lekarz zyskuje ich sympatię. W ofercie SmileClinic znajduje się pełen zakres usług stomatologicznych dla najmłodszych. Nasi doświadczeni lekarze wiedzą, jak istotną rolę odgrywają zęby mleczne na dorosłe życie. Nie tylko mają wpływ na prawidłową kolejność wyżynania się zębów stałych, na ich zdrowie i właściwe uszeregowanie w łukach zębowych, ale również przyczyniają się do zdrowia całego organizmu.

blank

Istotna rola zębów mlecznych

Nieleczone zęby mleczne mogą znacząco wpłynąć na jakość zębów stałych. To one utrzymują miejsce i wskazują kierunek wyrastania swoich następców. Przedwczesna ich utrata może być przyczyną zaburzenia zgryzu i doprowadzić do wad, które wymagają leczenia ortodontycznego. Nieleczona próchnica mleczaków może przenieść się na zęby stałe, dlatego tak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej już od czasu pojawienia się pierwszych zębów mlecznych.

Zdrowe i szerokie uśmiechy naszych najmłodszych pacjentów są dla nas bezcenne

Wizyta adaptacyjna

Bardzo ważną rolę w gabinecie stomatologicznym odgrywa wizyta adaptacyjna. To na niej nasi najmłodsi pacjenci zapoznają się i oswajają z gabinetem oraz specjalistycznymi urządzeniami. Fotel służy jako winda, lampa jest słoneczkiem, a ślinociąg trąbą słonia, któremu bardzo chce się pić. W zabawny i sympatyczny sposób opowiadamy o rzeczach, które służą nam do późniejszego leczenia. Na pierwszej wizycie lekarz zademonstruje techniki prawidłowego dbania o higienę zębów.

blank
blank

Leczenie w znieczuleniu komputerowym

Wykonujemy pełen zakres leczenia u naszych najmłodszych pacjentów. Mamy możliwość wykonania znieczulenia komputerowego, the Wand, które w łagodny i skuteczny sposób podaje płyn znieczulający. Dodatkowo na powierzchnię śluzówki wcieramy żel, który niweluje samo uczucie ukłucia i związany z nim ból.

Zęby mleczne wypełniamy materiałami, które są dostosowane do wieku dziecka i dodatkowo uwalniają fluor. Dobrej jakości wypełnienia wykonujemy w różnych kolorach, które pacjent może dowolnie wybrać.

Jak wygląda urządzenie do znieczuleń the Wand?

To niewielkie urządzenie składa się z komputera oraz wężyka z końcówką przypominająca patyczek. W patyczku ukryta jest niewielka, cienka igła, którą lekarz delikatnie przykłada do miejsca podania znieczulenia.  

Nasi doświadczeni lekarze wiedzą, jak istotną rolę w dorosłym życiu pacjenta odgrywa dbanie o zęby mleczne w młodości

Kiedy powinna się odbyć pierwsza wizyta adaptacyjna?

Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej zaleca, że najlepszym czasem na pierwszą wizytę adaptacyjną jest okres między 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Dokładnie wtedy, kiedy pojawia się pierwszy ząb.

Dlaczego warto nam zaufać i powierzyć opiekę nad dzieckiem?

Sami jesteśmy rodzicami i przez to  wiemy, jak wrażliwe są dzieci i jak przeżywają każdą wizytę w gabinecie stomatologicznym.

  • Przeprowadzamy wizyty adaptacyjne.
  • Wyróżnia nas delikatność, łagodność, a przede wszystkim skuteczność w leczeniu.
  • Leczymy w znieczuleniu komputerowym.