Komputerowe projektowanie
uśmiechu w SmileClinic

Piękny uśmiech można zaprojektować.

Piękny uśmiech to harmonia, na którą wpływa kształt, proporcje zębów oraz ich ekspozycja gdy się uśmiechamy albo mówimy. Na podstawie wielu badań ustalono szereg zasad, dzięki którym piękny uśmiech można zaprojektować indywidualnie u każdego Pacjenta.

Digital Smile Design, czyli komputerowe projektowanie uśmiechu, jest nowoczesną technologią, która polega na wnikliwej analizie wykonanych Pacjentowi zdjęć twarzy, ust i zębów, by w kolejnym kroku zaprojektować idealne proporcje oraz kształt zębów i stworzyć wizualizację cyfrową proponowanych zmian i efektów leczenia.

Na podstawie tak przygotowanego projektu powstaje woskowy wzorzec zębów przednich, który jest nakładany na zęby Pacjenta w postaci tzw. mock-up’u. Dzięki tak przeprowadzonej procedurze Pacjent może zobaczyć z dużym przybliżeniem efekt docelowego leczenia zanim się ono rozpocznie, a lekarz może ocenić zakres niezbędnych działań potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.

blank

Uśmiechy projektowane w SmileClinic są szyte na miarę, doskonale spełniają oczekiwania pacjentów jak i lekarzy

Komputerowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design) to koncepcja stworzona przez brazylijskiego lekarza stomatologa Christian’a Coachman’a. Jest to doskonałe narzędzie nie tylko do projektowania uśmiechu, ale również do komunikacji.

Piękny uśmiech to bardzo często efekt pracy lekarzy różnych specjalności – protetyków, chirurgów czy ortodonty, z nieocenioną rolą techników dentystycznych.

Digital Smile Design pozwala na tworzenie spójnego projektu opartego na specjalistycznej wiedzy z wielu dziedzin. DSD to wspólny język planowania, dzięki czemu powstaje indywidualny projekt skrojony na miarę potrzeb, a jego realizacja jest precyzyjnie zaplanowana na każdym etapie leczenia.

Dobry projekt, świetny zespół realizatorów to gwarancja doskonałego efektu uzyskanego w planowanym czasie.

DSD w SmileClinic

Pierwsza wizyta to rozmowa o oczekiwaniach Pacjenta, dokładne badanie kliniczne zębów, mięśni, stawu skroniowo-żuchwowego oraz wykonanie portfolio fotograficznego twarzy, ust i zębów. To również czas, kiedy lekarz może poznać charakter Swojego Pacjenta, by planowany uśmiech był harmonijny z jego osobowością i temperamentem.

Czas jaki należy zarezerwować to 1,5 godziny.

Jeśli niezbędne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego lub zdjęcia TK (tomografii komputerowej) możemy wykonać te badania na miejscu. Założeniem leczenia w SmileClinic jest wnikliwa diagnostyka, która stanowi podstawę dla zaplanowania odpowiedniego leczenia, którego efekty zostaną na wiele lat.

Zobacz efekt końcowy przed rozpoczęciem leczenia!