Stomatologia estetyczna

Piękny i prosty uśmiech, to marzenie wielu z nas, to wyznacznik zdrowia, szczęścia oraz osobowości. Nic tak nie ociepla naszego wizerunku jak szczery uśmiech, prosto z serca… Stomatologia estetyczna pozwala na spełnienie tych marzeń.
blank

Czy jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu?

Ostatnie badania pokazały, że aż 80% osób ankietowanych nie jest zadowolonych z swojego uśmiechu. To w pełni zrozumiałe. Wraz z upływem czasu nasze zęby ulegają zmianie, starzeją się razem z nami. Ich kolor oraz kształt w wyniku nieprawidłowej okluzji czy diety ulega pogorszeniu, przez co nasz uśmiech nie jest już tak atrakcyjny jak kiedyś.

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego”
– Phil Bosmans.

Stomatologia estetyczna to prawdziwa sztuka. Poprawia i koryguje kształt zębów, pozwala zapomnieć o wszelkich defektach w postaci niechcianych przerw czy przebarwień. Dzięki niej, na nowo możesz zacząć cieszyć się swoim uśmiechem.

Zabiegi wykonywane w stomatologii estetycznej:

Wypełnienia – to z pozoru bardzo prosta i nieskomplikowana procedura, jednak źle wykonana potrafi przeszkadzać w codziennych czynnościach takich jak mówienie czy jedzenie. Daje poczucie dyskomfortu, a w przyszłości może niestety prowadzić do wad zgryzu. Potrafi w mocny sposób zaburzać estetykę naszego uśmiechu. 

Dobrze wykonane wypełnienie doskonale pokrywa wszystkie wrażliwe na bakterie tkanki zęba. W idealny sposób odbudowuje jego naturalny kształt, kolor szkliwa i funkcję. 

W SmileClinic przykładamy ogromną wagę do dokładnego wykonania wypełnień, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie odróżnić kompozytu od naturalnego szkliwa.

Wybielanie zębów – śnieżnobiały, prosty i piękny uśmiech to wyznacznik zdrowia, pewności siebie, atrakcyjności oraz chęci dbania o własny wizerunek. 

W SmileClinic stosujemy jedną z topowych metod, która składa się z dwóch etapów. 

Pierwszy, przeprowadzany w gabinecie polega na wybielaniu za pomocą lampy Philips ZOOM White Speed, drugi zaś na wybielaniu za pomocą zestawu nakładek w domu. Dzięki temu mamy pewność, że efekt jest praktycznie natychmiastowy!

Licówki – to z pozoru delikatne porcelanowe lub kompozytowe nakładki, które pozwalają ukryć niechciane defekty estetyczne. Dzięki nim możemy z powodzeniem przykryć drobne pęknięcia lub przebarwienia, wydłużyć zęby, a nawet zamaskować diastemę.

Implanty zębów – to najlepsze i najlepiej rokujące rozwiązanie, dla osób, które straciły naturalny ząb. Dzięki stosowaniu sprawdzonych materiałów, które idealnie zastępują naturalne uzębienie, jesteśmy w stanie odtworzyć zdrowy i piękny uśmiech.

Ortodoncja – najważniejszym celem leczenia ortodontycznego, oprócz estetyki jest zapewnienie prawidłowej funkcji narządu żucia tak, aby nasze zęby się nie ścierały i nie ulegały destrukcji.

Proste zęby i prawidłowy zgryz zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy i chorób przyzębia oraz podnoszą naszą samoocenę i pewność siebie. Odpowiedni zgryz sprawia, że poprawia się owal twarzy, a uśmiech pięknie wpisuje się w jej kształt.

Stomatologia estetyczna w SmileClinic to droga do spełnienia marzeń o zdrowym i olśniewającym uśmiechu