Diagnostyka zębów w SmileClinic

Precyzyjnie oceniamy stan zdrowia jamy ustnej dzięki możliwości korzystania z najlepszych cyfrowych rozwiązań obrazowych jak radiowizjografia i tomografia komputerowa (CBCT), czyli trójwymiarowe zdjęcie rentgenowskie, zdjęcia cefalometryczne.

Badania radiologiczne (rentgen zębów) jest jednym z podstawowych źródeł informacji o stanie zdrowia Pacjenta. To niezbędny element przy planowaniu każdego leczenia.

W SmileClinic wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia stomatologii na każdym etapie leczenia

Tomografia komputerowa (TK) pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu kości i zębów, możliwe jest analizowanie obszarów, które na standardowym zdjęciu były by niewidoczne. Obraz rentgenowski analizowany jest w różnych przekrojach co umożliwia określenie rzeczywistych parametrów dotyczących m.in. szerokości i kształtu wyrostka zębodołowego, niezbędnych przy planowaniu leczenia implantologicznego, lokalizacji najważniejszych struktur anatomicznych takich jak np. nerw zębodołowy dolny, który odpowiada za unerwienie wszystkich dolnych zębów i wargi dolnej czy też pozycji zębów zatrzymanych.

blank

Prowadzone leczenia w SmileClinic są na najwyższym poziomie dzięki wieloletniemu doświadczeniu klinicznemu lekarzy, oraz możliwości korzystania z najnowszych technologii na etapie diagnozowania i realizacji planu leczenia.

W SmileClinic mamy możliwość pracowania z najnowocześniejszymi systemami obrazowania radiologicznego Kodak Carestream CS 9300. Umożliwia on przeprowadzenie badania cyfrowej tomografii CBCT, pantomogramu oraz cefalometrii w jednym urządzeniu. Urządzenie to zapewnia kompletne obrazowanie najwyższej dostępnej jakości. Zapewniamy bezpieczeństwo dzięki Inteligentnemu Systemowi Kontroli Dawki Promieniowania, co oznacza minimalną dawkę promieniowana dla Pacjenta.

Radiowizjografia – jest w każdym gabinecie, dzięki czemu Pacjent nie musi opuszczać fotela w trakcie leczenia.

Zdjęcie cefalometryczne – jest ono niezbędne do analizy wad zgryzu, planowania leczenia ortodontycznego i protetycznego.

Zdjęcie pantomograficzne, panoramiczne – dzięki niemu możemy ocenić stan zdrowia wszystkich zębów i tkanek znajdujących się nieopodal. Jest podstawowym zdjęciem przy ogólnej ocenie stanu zębów i kości. Jednak nie jest ono wystarczające przy starannej diagnostyce i planowaniu leczenia.

Tomografia komputerowa jest najbardziej precyzyjnym badaniem, które pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz tkanki kostnej na obrazie wysokiej rozdzielczości. Badanie to jest niezbędne by starannie ocenić stan zdrowia Pacjenta i zaplanować leczenie protetyczne, implantologiczne, chirurgiczne a także endodontyczne.

Co wyróżnia diagnostykę w SmileClinic?

  • Wieloletnie doświadczenie kliniczne naszych lekarzy.
  • Najnowocześniejsze, cyfrowe rozwiązania.
  • Możliwość wykonania tomografii komputerowej na miejscu w klinice.
  • System  obrazowania radiologicznego Kodak Carestream CS 9300.
  • Korzystania z inteligentnego Systemu Kontroli Dawki Promieniowania, co oznacza minimalną dawkę promieniowania dla Pacjenta.

FAQ:

1. Kto wykonuje rentgnen zębów w klinice?

Zdjęcia punktowe wykonuje lekarz w czasie wizyty stomatologicznej. Natomiast zdjęcia tomografii komputerowej, panoramiczne oraz cefalometryczne wykonuje specjalnie do tego przeszkolony technik radiolog.

2. Ile czasu trwa badanie tomografii komputerowej?

Przygotowanie pacjenta wynosi około 2 min, natomiast sam czas wykonania zdjęcia to zaledwie 30 sekund.