Wybielanie zębów

Wybielanie zębów polega na zmianie naturalnego koloru zębów na jaśniejszy. Jest to najszybszy i najpopularniejszy zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, dzięki któremu nasze zęby odzyskają śnieżnobiały odcień. Zabieg wybielania zębów jest przeprowadzany w naszej klinice przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną z użyciem profesjonalnych, dedykowanych preparatów.

blank
Zabieg wybielania zawsze poprzedza konsultacja, dzięki której możemy ocenić stan zdrowia jamy ustnej i przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem. Zdrowe zęby i dziąsła są warunkiem skutecznego efektu wybielania. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, nasi pacjenci umawiani są do specjalisty stomatologii zachowawczej. Natomiast standardem w naszej klinice jest wykonanie profesjonalnej higienizacji zębów przed poddaniem Pacjenta procesowi wybielania.

Spektakularne efekty wybielania już po jednej wizycie

Jak wygląda proces wybielania zębów w SmileClinic?

1. Wybielanie gabinetowe lampą ZoomSpeed White

Obecnie najskuteczniejszy system do wybielania zębów w gabinecie jest przeprowadzany za pomocą lampy ZoomSpeed White. Z sukcesami stosujemy go nawet u pacjentów z nadwrażliwością, którzy wcześniej nie mogli korzystać z metod wybielania gabinetowego. Polega on na nałożeniu dedykowanego żelu wybielającego na samą powierzchnię zębów, który jest aktywowany przez niebieskie światło lampy. Składniki żelu przechodzą przez szkliwo do zębiny i w wyniku utleniania zęby błyskawicznie stają się jaśniejsze. Cykl składa się z czterech, następujących po sobie sesji, które trwają po 15 min.

Zabieg wybielania krok po kroku:

Krok 1: Przed zabiegiem oceniamy aktualny kolor Twoich zębów, wykorzystując w tym celu specjalny, zębowy kolornik.

Krok 2: Prosimy o nałożenie gogli ochronnych, na usta nakładamy wazelinę (po to aby ochronić usta przed wysuszeniem) oraz prosimy o nałożenie specjalnego rozwieraka w przedsionek jamy ustnej i maseczki na twarz.

Krok 3: Zabezpieczamy dziąsła.

Krok 4: Dokładnie aplikujemy wybielający żel, za pomocą precyzyjnej strzykawki na powierzchnię zębów.

Krok 5: Włączamy lampę i rozpoczynamy proces wybielania.

Krok 6: Czterokrotnie naświetlamy zęby pokryte preparatem. Są to 4 sesje po 15 minut.

Krok 7: Wyjmujemy rozwierak i oceniamy rezultaty wybielania. Wybielanie lampą to najdoskonalszy sposób na otrzymanie natychmiastowych efektów na zniewalający i biały uśmiech.

blank
SmileClinic_Gdansk_Wybielanie_sekcja_metamorfoza_przypadek1_przed

2. Wybielanie nakładkowe

Metoda nakładkowa jest to system, który polega na stosowaniu indywidualnie i idealnie dopasowanej nakładki do łuków zębowych Pacjenta wraz z dedykowanym do wybielania żelem. W zależności od dopasowanego stężenia preparatu wybielającego można ją stosować w dzień lub w nocy. Podobnie jak w wybielaniu gabinetowym przed rozpoczęciem procedury niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której wykwalifikowana higienistka sprawdzi, czy stan zębów Pacjenta pozwala na zastosowanie tej metody i profesjonalnie przygotuje zęby na zabieg higienizacji. Kolejnym krokiem jest wykonanie wycisków, na podstawie których nasze laboratorium protetyczne wykona spersonalizowane nakładki. 

Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje gotowy zestaw do wybielania w zaciszu swojego domu oraz bardzo dokładnie zostaje poinstruowany w temacie stosowania nakładek z żelowym preparatem . 

Czas trwania wybielania nakładkowego to okres około dwóch tygodni.

Stosowanie nakładek krok po kroku:

Krok 1: W zagłębienia nakładki wyciskamy odpowiednią ilość preparatu wybielającego.

Krok 2: Umieszczamy nakładkę na wcześniej umytych zębach i odpowiednio silnie ją naciskamy.

Krok 3: Nakładkę nosimy przez całą noc. Jeżeli wybielamy w systemie dziennym jest to czas ok. 3 godzin.

Bardzo ważne jest, aby po zakończeniu procedury pojawić się w gabinecie stomatologicznym w celu kontroli po wybielaniu oraz wypolerowania zębów, aby uśmiech jeszcze bardziej nabrał zniewalającego blasku.

Należy pamiętać, że całkowity efekt wybielania jest widoczny po 14 dniach. W tym okresie należy przestrzegać odpowiedniej, białej diety, aby zęby nie zabarwiły się od nieodpowiednich produktów spożywczych.

Dlaczego wybielanie w SmileClinic daje tak długotrwałe efekty i jest bezpieczne?

  • Stosujemy metody wybielania indywidualnie dostosowane do potrzeb naszych Pacjentów.
 
  • Do wybielania gabinetowego stosujemy technologię Philips Zoom WhiteSpeed, która spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej dotyczące stosowania nadtlenku wodoru, który maksymalnie wynosi 6%.
 
  • Zimne światło lampy wraz z żelem wybielającym rozjaśnia zęby w przeciągu 60 min średnio o 6-8 odcieni.
 
  • Żel do wybielania gabinetowego ma w swoim składzie ACP, czyli amorficzny fosforan wapnia, który fantastycznie wpływa na ochronę szkliwa, poprawia jego połysk i gładkość oraz przyczynia się do zmniejszenia nadwrażliwości.
 
  • Metodę wybielania wybiera i przeprowadza wykwalifikowana higienistka stomatologiczna, która dzięki swojemu doświadczeniu, robi to w sposób skuteczny i bezpieczny.

Wybielanie - bezpieczny i skuteczny zabieg na jasny i piękny uśmiech

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Efekt wybielania przy pomocy systemu wybielające Philips Zoom White Speed może utrzymać się do 2 lat. Należy pamiętać, że rezultaty są zależne od diety oraz sposobu dbania o higienę jamy ustnej. Można stosować kuracje przypominające używając nakładek po czasie 6 miesięcy od wybielania gabinetowego i stosować je nie dłużej niż 2-3 dni. Należy pamiętać, aby tego typu kuracje były przeprowadzane pod kontrolą higienistki stomatologicznej.

Co oznacza „biała dieta”?

Biała dieta oznacza zrezygnowanie z pokarmów mogących zabarwić zęby i zniszczyć efekt wybielania. Przestrzeganie jej zapewni trwalsze efekty w utrzymaniu białego uśmiechu. Zalecanymi produktami są: ziemniaki, ryż, kasza jęczmienna i jaglana, otręby, nabiał, dania mączne, krewetki, drób, białe owoce i warzywa. Pijemy tylko wodę mineralną.