Stomatologia zachowawcza ​

Zachowaniem własnych zębów w ich funkcji, kształcie i kolorze zajmuje się stomatologia zachowawcza. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni lekarze w doskonały sposób wiedzą, jak zapobiegać i leczyć już powstałe ubytki próchnicze. Dzięki regularnej profilaktyce lekarz ma możliwość zareagowania na niepokojące objawy bardzo szybko i jest w stanie w odpowiednim czasie zahamować rozwój ubytków, aby próchnica nie miała możliwości przedostania się w głębsze tkanki naszych zębów.

Zaawansowane badania diagnostyki obrazowej, wykonywane przy użyciu najnowocześniejszych technologii są podstawą w leczeniu naszych pacjentów.

Próchnicę ze względu na etapy zaawansowania dzielimy na:

Początkową – są to występujące na szkliwie białe plamki, nazywane odwapnieniami, które jeszcze w tym stadium nie uszkodziły szkliwa. Na tym etapie istnieje możliwość odwrócenia procesu.

Powierzchniową – obejmuje tylko powierzchnię szkliwa, w której powstał nieodwracalny ubytek. Ząb reaguje na bodźce chemiczne słodkie i kwaśne oraz bodźce zgłębnikowe.

Średnią – Ubytek obejmuje szkliwo oraz zębinę i staje się czarny lub brązowy. Widoczna jest wyraźna granica między zdrową zębiną a miazgą. Ząb reaguje na słodkie, kwaśne, zmiany temperatur oraz bodźce zgłębnikowe.

Głęboką – jest to ostatnie stadium, w którym ubytek sięga miazgi zębowej i wywołuje ból. Ten stan bez leczenia, może doprowadzić do obumarcia zęba i stanu zapalnego przyzębia.

Podstawą w naszej klinice są zaawansowane badania diagnostyki obrazowej, dzięki którym lekarz doskonale wie, jak bardzo zaawansowany próchnicowo jest powstały ubytek oraz jakie metody leczenia będą dla pacjenta najbardziej odpowiednie.

Leczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów

Próchnicę początkową leczymy podczas jednej wizyty, bez borowania i podawania środków znieczulających. Stosujemy metodę reminalizacji lub infiltracji, dzięki którym skutecznie zahamowujemy zmiany próchnicowe.

Idealny efekt estetyczny, idealna odbudowa kształtu, idealne przywrócenie funkcji zęba, to hasła które nas definiują

Zmiany próchnicowe wymagające opracowania mechanicznego odbudowujemy za pomocą najwyższej klasy materiałów cechujących się bardzo dużą trwałością oraz wytrzymałością. Idealne odtworzenie kształtu zęba z dopracowaniem wszystkich guzków i bruzd to nasza specjalność.

Dbamy o najwyższy komfort naszych Pacjentów, każdy ubytek opracowujemy w znieczuleniu miejscowym. 

Wykorzystujemy światłoutwardzalne materiały od renomowanych, światowej klasy producentów. 

Tworzymy bardzo estetyczne i trwałe prace, które są nie do odróżnienia gołym okiem od naszych prawdziwych zębów.

Co to jest reminalizacja i co to jest infiltracja zęba?

Reminalizacja jest to nałożenie specjalistycznego preparatu, który ma za zadanie odbudowanie, wzmocnienie i wbudowanie w ścianki szkliwa jonów wapnia i fosforu, dzięki którym zęby stają się odporne na bakterie występujące w jamie ustnej. Wzmacnia się szkliwo, które zyskuje większą odporność na działanie kwasów i bakterii. 

Infiltracja jest to zabieg polegającym na wzmocnieniu szkliwa zębów poprzez nałożenie specjalistycznego preparatu, płynnej żywicy ICON, która przenika do zmienionej próchnicowo struktury szkliwa znacząco ją wzmacniając.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie zachowawcze w SmileClinic?

  • Szczegółowo analizujemy i planujemy leczenie.
  • Precyzyjnie odtwarzamy kształt anatomiczny zębów.
  • Stosujemy wysokiej klasy materiały.
  • Pracujemy na najnowocześniejszym technologicznie sprzęcie stomatologicznym.
  • Wykonujemy pełen zakres diagnostyki obrazowej.
  • Nasi lekarze mają doświadczenie, wiedzę i umiejętności, aby jak najlepiej zrealizować plan leczenia.
  • Zarówno przed jak i po leczeniu wykorzystujemy kamery wewnątrzuste, aby zobrazować i dokładnie wytłumaczyć problem z jakim borykają się nasi Pacjenci i finalnie pokazać efekt leczenia.