Profilaktyka i higiena stomatologiczna

Profilaktyka i higiena stomatologiczna to nieinwazyjna i najmniej kosztowna forma leczenia wykonywana w gabinecie. Należy pamiętać, że zdrowie jamy ustnej to zdrowie całego organizmu oraz, że lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. SmileClinic jest miejscem, w którym doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę pełni profilaktyka w zapobieganiu próchnicy oraz chorobom przyzębia. Nasi pacjenci systematycznie, co pół roku, zapraszani są na standardowy przegląd oraz higienizację. Dzięki temu w bardzo szybki sposób możemy wychwycić każdą, nawet najdrobniejszą nieprawidłowość w stanie zdrowia jamy ustnej. Poza tym, higienizacja jest rekomendowana przed wykonywaniem bardziej inwazyjnych zabiegów jak implantacja czy protetyka. Profesjonalne czyszczenie jest również nieodłącznym i pierwszym etapem w przeprowadzaniu zabiegu wybielania zębów naszych pacjentów.

Regularna profilaktyka sukcesem w zniewalającym i zdrowym uśmiechu!

Przebieg wizyty higienizacyjnej:​

1. Wybarwiamy płytkę bakteryjną oraz wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne w celu zobrazowania problemu oraz omówienie badania,

2. Wykonujemy skaling czyli usuwamy naddziąsłowe i poddziąsłowe złogi nazębne wykorzystując do tego narzędzia mechaniczne oraz ręczne,

3. Piaskujemy zęby usuwając zewnątrzpochodne przebarwienia (papierosy, kawa, herbata),

4. Polerujemy szkliwo w celu wygładzenia jego powierzchni i zmniejszenia retencji dla płytki bakteryjnej,

5. Nakładamy piankę fluoryzacyjną,

6. Przeprowadzamy motywacyjny instruktaż dbania o higienę jamy ustnej.

Zabieg higienizacji to nie tylko usunięcie kamienia i osadu, ale również uświadomienie pacjenta jakie zagrożenia wynikają z nieprawidłowej higieny zębów lub jej całkowitego braku.

W naszej klinice przeprowadzamy badania za pomocą urządzenia Meter CariScreen czyli oceniamy ryzyko próchnicy, które polega na zbadaniu Ph jamy ustnej oraz określeniu poziomu bakterii próchnicotwórczych w jamie ustnej. Jest to najdoskonalsza diagnostyka w zwalczaniu choroby próchnicy, gdyż daje 95% skuteczności. Badanie to pozwala nam na zaproponowanie naszym pacjentom leczenia prewencyjnego, tańszego i mniej stresującego.

Badanie aparatem Meter CariScreen przeprowadzane jest podczas jednej wizyty, a wynik otrzymujemy po zaledwie paru minutach. Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla pacjentek w ciąży.

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, a terminy kolejnych wizyt ustalane są według jego potrzeb profilaktyczno-leczniczych.

Jeżeli higienizacja, to tylko u Nas!

  • Wizyta higienizacyjna w SmileClinic trwa 1,5 godziny.
  • Wybarwiamy płytkę nazębną, aby ocenić stan higieny jamy ustnej.
  • Wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne w celu zobrazowania problemu oraz omówienie zabiegu.
  • Używamy skalera EMS MASTER PIEZON z końcówką No Pain, jest to urządzenie mające najwyższy standard na rynku urządzeń ultradźwiękowych.
  • Piasek wykorzystywany do oczyszczania zębów, jest bardzo delikatny i nie występuje po nim nadwrażliwość. Dodatkowo poleruje i dzięki odpowiednim składnikom wzmacnia szkliwo.
  • Higienizacja wykonywana jest z dbałością o najmniejszy szczegół.
  • Oprócz narzędzi mechanicznych wykorzystujemy również narzędzia ręczne.
  • Dbamy o to, aby higiena była  przeprowadzana nad i  poddziąsłowo.
  • Przeprowadzamy dokładny instruktaż oraz pomagamy w wyborze najodpowiedniejszych produktów do higieny jamy ustnej.

FAQ:

1. Ile czasu trwa zabieg higienizacji?

W naszej klinice na profesjonalny zabieg oczyszczania zębów wraz z pełnym instruktażem dbania o higienę jamy ustnej przeznaczamy od 1 do 1,5 godziny. Jest to odpowiedni czas, aby z jak największą dbałością i precyzją zająć się zdrowiem zębów naszych Pacjentów.

2. Czy sam zabieg higienizacji jest bolesny? ​

U większości osób zabieg nie wywołuje bólu. U niektórych pacjentów może pojawić się w jego trakcie delikatny dyskomfort i nadwrażliwość zębów. Niwelujmy je za pomocą znieczulenia komputerowego The Wand.

Nasza wykwalifikowana higienistka w swojej pracy używa urządzeń, które w minimalnie inwazyjny sposób doskonale oczyszczają kamień z powierzchni zębów. Rodzaje piasku do profesjonalnej profilaktyki dentystycznej są najdelikatniejszymi dostępnymi na rynku produktów medycznych, a co ważne, nie występuje po nich nadwrażliwość zębów.