Brak zęba - jak go uzupełnić?
Porady specjalisty SmileClinic

Wraz z wiekiem nasze zęby ulegają procesowi starzenia. W wyniku różnych losowych zdarzeń może dojść do sytuacji, w której w jamie ustnej jest widoczny brak zęba. Wówczas należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty w celu jego uzupełnienia.

Zęby to jeden harmonijnie działający układ. Kiedy dochodzi do utraty jednego z nich, ząb przeciwstawny zaczyna wysuwać się szukając kontaktu, następuje tzw. efekt domina, przemieszczania pozostałych zębów, powstania zaburzeń zgryzu, problemach w mowie itp. Brak zęba powoduje, że kość w tym miejscu ulega procesom zaniku i osłabienia, ponieważ brak jest stymulacji przez korzeń zęba.

Najlepsze rozwiązanie problemu braku zęba!

W dzisiejszych czasach Pacjenci oczekują zarówno krótkiego czasu leczenia, jak i pięknych efektów estetycznych. Implantologia to najbardziej bezpieczna i przewidywalna dziedzina stomatologii, która pozwala na przywrócenie harmonii.

Od roku 1996 wszczepiamy implanty. Doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni lat daje nam bazę, aby wykonywać zabiegi w sposób w pełni bezpieczny, kontrolowany, a przy tym spełniający wysokie wymagania estetyczne naszych Pacjentów.

Brak zęba nie tylko powoduje spadek pewności siebie i estetyki twarzy, ale prowadzi do poważnych zaburzeń w jamie ustnej. Zobacz, jak można go uzupełnić.

Czym są implanty zębowe?

blank

Implant to niewielkich rozmiarów tytanowy element, którego zadaniem jest odtworzenie naturalnej funkcji jaką pełni korzeń. Pozwala na uzupełnienie pojedynczych jak i pełno łukowych braków zębowych. Dzięki niemu możemy posadowić koronę, oprzeć most bądź wesprzeć protezę.

To najbardziej naturalne, sprawdzone i bezpieczne zastąpienie braku zęba, a zabieg przeprowadzony przez tak doświadczonego lekarza, jak doktor Krzysztof Chmielewski, przy użyciu sprawdzonych materiałów jest procedurą w pełni skuteczną i trwałą!

Dlaczego należy uzupełnić brak zęba?

blank
 • Zatrzymuje proces resorpcji tzw. zaniku kości,
 • Nasza skóra wraz z wiekiem traci cenne składniki odżywcze, kolagen itp. Utrata zęba, a co za tym idzie także kości, powoduje, że nasza skóra nie znajduje odpowiedniego oparcia i zaczyna wiotczeć, zaczynają być widoczne bruzdy twarzowo-nosowe i tzw. chomiki. Widoczne jest przybliżenie podbródka do nosa, co często określa się jako tzw. efekt Baby Jagi. Nasze oblicze zaczyna wyglądać na starsze niż w rzeczywistości.
 • Obniżona pewność siebie oraz dyskomfort podczas codziennych czynności takich jak mówienie, uśmiechanie czy jedzenie,
 • Brak jednego zęba może spowodować tzw. efekt domina, rozchwiania sąsiadujących zębów i w konsekwencji ich utraty,

Wszczepienie implantu pozwoli nie tylko odtworzyć ząb, ale także pozwoli ponownie pobudzać kość.

Jak przebiega proces implantacji?

blank

Prawidłowe położenie implantu jest określane przez uzupełnienie protetyczne, które jest ostatnim etapem interdyscyplinarnego leczenia. Lekarz stomatolog musi przygotować odpowiedni plan leczenia oraz użyć odpowiednich narzędzi do przeniesienia zaplanowanej pozycji implantu do jamy ustnej Pacjenta w zgodzie z planowaną koroną, mostem lub inną złożoną odbudową.

Zintegrowany workflow umożliwia nam jednocześnie wykonanie uzupełnień tymczasowych, spełniających oczekiwania Pacjenta dotyczące pięknego uśmiechu zaraz po zakończonym zabiegu.

Korzyści odbudowy zębów na implancie w SmileClinic

blank
 • Wykorzystanie nawigacji komputerowej, która pozwala na precyzyjne zaplanowanie pozycji implantu oraz jej przeniesienie do jamy ustnej Pacjenta z poszanowaniem dla ważnych struktur anatomicznych jak naczynia czy nerwy,
 • Szybki proces gojenia się, dzięki czemu okres rekonwalescencji u Pacjentów jest bardzo krótki, często nie mają dolegliwości bólowych po zabiegu,
 • Korzyści finansowe wynikające z optymalizacji kosztów poprzez zmniejszenie ilości i czasu trwania wizyt,
 • Poprawa komfortu Pacjenta podczas codziennych czynności takich jak mówienie czy jedzenie,
 • Idealny dobór elementów protetycznych już na etapie planowania,
 • Zabiegi implantologiczne opieramy o najlepsze dostępne na rynku materiały, szwajcarskiej firmy Straumann, która posiada wieloletnie zaplecze badań naukowych, dzięki temu mamy pewność, że oferowane przez nas rozwiązania są w pełni bezpieczne i trwałe,
 • Przewidywalny efekt końcowy leczenia,
 • Przeciwdziałanie zmianie konturów i rysów twarzy.

Jeżeli poszukujesz specjalisty od uzupełniania braków zębowych, umów się na wizytę z jednym z naszych lekarzy stomatologów. Postaramy się wybrać dla Ciebie jak najdogodniejszy termin.

Nasz specjalista od protetyki: